Jak uczymy

Nasze standardy opierają się na wypracowanych przez lata praktykach. Nowe technologie zmieniły sposób, w jaki się uczymy. Stawiamy na rozwój umiejętności niezbędnych w XXI wieku – pracę metodą projektu edukacyjnego (Project Based Learning) oraz rozwijanie kompetencji międzykulturowych, medialnych i informacyjnych.
Starsi uczniowie przygotowują krótkie wystąpienia na wybrane tematy, aby oponować umiejętności autoprezentacji.
Zajęcia zawierają elementy kultury krajów anglojęzycznych. Staramy się pokazać naszym uczniom jak znajomość języków obcych poszerza nasze horyzonty. Już nasi najmłodsi uczniowie wiedzą, że bohater ich kursu – Savvy Ed może podróżować po świecie, dzięki świetnej znajomości języka angielskiego.

Kreatywność i zaangażowanie

Jako grupa doświadczonych pedagogów wiemy, że najważniejsza jest atmosfera i dobra zabawa. Kreatywność naszych lektorów nie zna granic – na zajęciach wykorzystują swoje talenty – teatralne, plastyczne, wokalne i sportowe. Chcemy, aby zajęcia dodatkowe kojarzyły się z przyjemnością i poczuciem sukcesu. Wykorzystujemy autorskie gry i materiały, polegamy na znanych grach planszowych i aranżujemy je tak, aby w pełni wykorzystać ich potencjał w ćwiczeniach komunikacyjnych. Przywiązujemy dużą wagę do tworzenia atmosfery sprzyjającej budowaniu więzi, umacniania poczucia własnej wartości.

System motywacyjny

W naszym podejściu stawiamy przede wszystkim na pozytywną motywację. Najmłodsi uczniowie zbierają w ciągu roku szkolnego nagrody typu naklejki lub pieczątki, jednocześnie będąc wspierani przez swoich lektorów przez pochwały. Starsi uczniowie w ramach nagród otrzymują przywileje takie jak wybór zabawy na koniec zajęć, posłuchanie ulubionej anglojęzycznej piosenki, wysłanie pochwały do rodziców lub po prostu bycie asystentem nauczyciela na danej lekcji. Chcemy by nasi uczniowie rozumieli jakie korzyści może przynieść nauka języka. Wspieramy ich i dopingujemy starając się dostosować tematykę kursu do zainteresowań dzieci i młodzieży.

Wydarzenia językowe

W ciągu roku szkolnego organizujemy wiele wydarzeń językowych dla naszych uczniów – dni kultury brytyjskiej i amerykańskiej, wyzwania sportowe, warsztaty teatralne, pokoje zagadek. To tylko niektóre z atrakcji, które integrują naszą społeczność i pozwalają wykorzystać znajomość języka poza salą lekcyjną.

Platformy cyfrowe

Kluczowym komponentem naszych kursów – zarówno dla najmłodszych, jak i starszych uczniów jest regularna praca z platformami cyfrowymi, co gwarantuje stały kontakt z językiem. Najmłodsi uczniowie zbierają gwiazdki na placu zabaw z Teddy Eddie, nieco starsi uczniowie podejmują wyzwania językowe z Savvy Edem, zaś najstarsi uczniowie pogłębiają wiedzę za pomocą platformy NAVIO. Nasi lektorzy nadzorują aktywność na platformach cyfrowych i stale dopingują uczniów do utrwalania wiedzy w sympatycznej formule, jaką są gry multimedialne.